Obiekty
czerwone plamy / szukaj / województwo wielkopolskie / powiat kamieński / Międzyzdroje / Pomnik Sowieckiego Marynarza w Międzyzdrojach

Pomnik Sowieckiego Marynarza w Międzyzdrojach


Pomnik Sowieckiego Marynarza w Międzyzdrojach
fot. http://photos.wikimapia.org/p/00/03/89/16/30_big.jpg

Adres: Neptuna 2B, Międzyzdroje

Aktualizuj obiekt


W centrum miasta, w miejscu łączącym ul. Niepodległości z ul. Zwycięstwa, na pięknym skwerze znajduje się pomnik marynarza. Jest to dzieło szczecińskiego plastyka Sławomira Lewińskiego. Przedstawia marynarza radzieckiego trzymającego w rękach karabin. Można powiedzieć, że jest to jedna z niechlubnych pamiątek po II wojnie światowej. Długo bowiem postać uwieczniona na pomniku uznawana była za wyzwoliciela wyspy Wolin. Historia pokazała jak to było naprawdę i w jakiej strefie wpływów znalazła się nasza piękna ojczyzna.
źródło: http://www.polskaniezwykla.pl/web/place/29709,miedzyzdroje-pomnik-marynarza.html

Szukaj w Google najnowszych informacji o obiekcie


Wyświetl większą mapę


Armia Czerwona


Armia Czerwona, właściwie Robotniczo-Chłopska Armia Czerwona, od 1946 Armia Radziecka, radziecka formacja zbrojna tworząca, wraz z Czerwoną Marynarką Wojenną i wydzielonymi jednostkami policji bezpieczeństwa, siły zbrojne ZSRR. Powołana na podstawie dekretu Rady Komisarzy Ludowych z I 1918, początkowo ochotnicza, o ściśle klasowym charakterze, z obieralnymi dowódcami, bez stopni i rang. Podporządkowana Ludowemu Komisariatowi Spraw Wojskowych i Morskich, na którego czele 1918-1925 stał L.D. Trocki.
Projekt utrzymywany z reklam