Obiekty

Pomnik Armii Czerwonej w Garncarsku


Pomnik Armii Czerwonej w Garncarsku
fot. http://kosciuszkowcy.info/images/KURSK/akcje/pomnik_garncarsko/stalo//001.jpg

Aktualizuj obiekt


Relacja z remontu pomnika na stronie kosciuszkowcy.info:

"DZIĘKUJEMY ŻOŁNIERZOM RADZIECKIM ZA "ZIEMIE ODZYSKANE" !

W dniu 28.12.2014, działając na podstawie pozwolenia nr PP.6727.1.Garnc.ob.2014, przeprowadziliśmy remont pomnika poświęconego poległym żołnierzom radzieckim w miejscowości Garncarsko, gm. Sobótka. Pozwolenie obejmowało naprawę uszkodzonych tynków, wyczyszczenie i pomalowania gwiazdy, wyczyszczenie i pomalowanie pomnika.Dzięki pomocy niezawodnych "Kościuszkowców" prace przebiegły sprawnie pomimo nie najlepszych warunków atmosferycznych. W tytule postu podziękowałem żołnierzom radzieckim za Ziemie Odzyskane aby podkreślić i przypomnieć za cenę czyjej krwi do Macierzy powróciły nasze ziemie. Za cenę tysięcy poległych Rosjan i Polaków swoje miejsce do życia otrzymały miliony naszych rodaków.

Jak zatem wytłumaczyć niezwykle silne dążenie różnych organizacji działających na terenach odzyskanych, do niszczenia, usuwania, rujnowania pomników, dążenie do rewizjonizmu historycznego. Kto za tym stoi, na czyją korzyść działają ci ludzie? Wrzucam zdjęcia sprzed remontu oraz stan dzisiejszy. Wartę honorową trzyma Marek Zatorski, specjalista od historii marszałka Rokossowskiego.W drugim poście trochę zdjęć z przebiegu prac.

Jerzy Tyc- kierujący stowarzyszeniem KURSK."
źródło: http://kosciuszkowcy.info/pl/kursk-akcje/2014-rok/remont-pomnika-zolnierzy-radzieckich-garncarsko

Szukaj w Google najnowszych informacji o obiekcie


Wyświetl większą mapę


Armia Czerwona


Armia Czerwona, właściwie Robotniczo-Chłopska Armia Czerwona, od 1946 Armia Radziecka, radziecka formacja zbrojna tworząca, wraz z Czerwoną Marynarką Wojenną i wydzielonymi jednostkami policji bezpieczeństwa, siły zbrojne ZSRR. Powołana na podstawie dekretu Rady Komisarzy Ludowych z I 1918, początkowo ochotnicza, o ściśle klasowym charakterze, z obieralnymi dowódcami, bez stopni i rang. Podporządkowana Ludowemu Komisariatowi Spraw Wojskowych i Morskich, na którego czele 1918-1925 stał L.D. Trocki.
Projekt utrzymywany z reklam