czerwone plamy / wieści

MIELEC. Chcieli wysłać pomnik krasnoarmiejca do Moskwy
Opublikowano: 2014-09-18 na czyliwiesz.pl
17 września w Mielcu przed budynkiem Starostwa Powiatowego odbyły się uroczystości upamiętniające 75 rocznicę agresji Sowietów na Polskę. Udział w niej wzięło kilkadziesiąt osób. Zebrani tam ludzie żądali usunięcia pomnika „wdzięczności Armii Czerwonej”, który stoi w tym miejscu od 1953 roku.
Dzisiaj rocznica sowieckiej napaści, a pomnik szpicla NKWD Berlinga ochraniała policja
Opublikowano: 2014-09-17 na niezalezna.pl
Sowiecki generał, agent NKWD, dezerter Zygmunt Berling ma pomnik w Warszawie. Władze stolicy muszą doskonale wiedzieć, że Polacy nie godzą się na honorowanie takiego indywiduum, bo obelisk Berlinga... ochraniała policja.
Opublikowano: 2014-09-17 na radioszczecin.pl
Biało-czerwone flagi, antykomunistyczne transparenty i okrzyki - tak wyglądała środowa manifestacja przed Pomnikiem Wdzięczności dla Armii Radzieckiej w Szczecinie.

W zgromadzeniu udział wzięło około 100 osób, głównie młodzież. W ten sposób manifestujący chcieli przypomnieć wydarzenia z 17 września 1939 roku, kiedy to Sowieci przekroczyli wschodnią granicę Polski, łamiąc pakt o nieagresji.
17 września pod „szubienicami”
Opublikowano: 2014-09-17 na naszdziennik.pl
W 75. rocznicę agresji ZSRS na Polskę, pod pomnikiem Wdzięczności Armii Czerwonej, zwanym potocznie „szubienicami” w Olsztynie odbył się happening, przeciwko obecności tego monumentu w stolicy woj. warmińsko-mazurskiego. To już kolejna akcja przeprowadzona w ostatnich miesiącach, mająca na celu usunięcie postumentu z miasta.
Świętowanie pod komunistycznym pomnikiem w Rząbcu
Opublikowano: 2014-09-16 na wmeritum.pl
W powiecie włoszczowskim (woj. świętokrzyskie), gdzie tragicznie zmarły Przemysław Gosiewski budował dworzec dla pociągów PKP Intercity, leży maleńka wieś Rząbiec. W niej to na skraju lasu znajduje się dziwny obelisk, postawiony na prywatnej ziemi, który oznajmia światu, że w tym miejscu roku takiego to a takiego polegli w walce ze zbrodniczą organizacją NSZ działacze PPR. W rozwinięciu czytamy, iż: „bohaterzy walczący o wyzwolenie społeczne i narodowe ludu polskiego zginęli z rąk wysługujących się hitlerowskiemu okupantowi zbirów z Narodowych Sił Zbrojnych.”
123

Projekt utrzymywany z reklam