czerwone plamy / wieści

Pomnik Braterstwa Broni nie wróci na Pragę.
Opublikowano: 2014-09-11 na gazetaprawna.pl
Naukowcy, artyści i dziennikarze podpisali list przeciwko przywróceniu na Pragę pomnika Braterstwa Broni, tzw. "czterech śpiących". Tymczasem w kuluarach zapadła decyzja, że monument nie wróci na Pragę.
Pomnik Armii Czerwonej zniknie wiosną?
Opublikowano: 2014-09-11 na dts24.pl
- Wojewoda Małopolski przesłał odpowiedź na zapytanie prezydenta miasta dotyczące dalszego losu pomnika i grobu żołnierzy radzieckich – informuje biuro prasowe UM w Nowym Sączu. – Prezydent zwracając się do wojewody Jerzego Millera zapytał, czy jest szansa na ostateczne załatwienie tej sprawy, w sposób zgodny z prawem i umową międzypaństwową w jak najszybszym czasie.
Spór o remont pomnika Armii Czerwonej
Opublikowano: 2014-09-08 na krosno24.pl
Gdy kilka tygodni temu przy Placu Konstytucji 3 Maja rozpoczął się remont pomnika Armii Czerwonej, w Krośnie zawrzało. Zleceniodawca remontu – Urząd Miasta – uzasadnia swoją decyzję przepisami prawa, a jego przeciwnicy powołują się na historyczną prawdę i sprawiedliwość. W ocenie decyzji podzieleni są także mieszkańcy.
List otwarty w sprawie Pomnika Czterech Śpiących
Opublikowano: 2014-09-04 na rp.pl
"Niemal dwa miliony złotych wydano na renowację Pomnika Czterech Śpiących, który decyzją Rady Warszawy miałby wrócić w centrum Pragi. Chcemy wyrazić swój sprzeciw wobec tej decyzji" - piszą przedstawiciele świata kultury i mediów w liście otwartym.
Happening działaczy PiS przerwany. Chcieli wysłać komunistyczny pomnik Putinowi
Opublikowano: 2014-05-09 na polskieradio.pl
Policja przerwała happening młodych działaczy PiS, którzy chcieli owinąć folią i symbolicznie wysłać do Moskwy pomnik Armii Czerwonej w parku Skaryszewskim w Warszawie.
123

Projekt utrzymywany z reklam