czerwone plamy / wieści

Kiedy pomnik hańby ku czci Armii Czerwonej zniknie z Buczkowic? Czy radni boją się podjąć decyzję o jego usunięciu?
Opublikowano: 2014-05-06 na wpolityce.pl
Jeden z 306 - jak wyliczyła „Rzeczpospolita” - pomników, obelisków, tablic i obiektów techniki wojskowej (czołgów, armat), które sławią Armię Czerwoną lub jej poszczególnych dowódców znajduje się w Buczkowicach na Żywiecczyźnie, w woj. śląskim.
Zdewastowano pomnik gen. Czerniachowskiego w Pieniężnie
Opublikowano: 2014-05-04 na rp.pl
Nieznani sprawcy zdewastowali w nocy w Pieniężnie pomnik gen. Iwana Czerniachowskiego, odpowiedzialnego za likwidację AK na Wileńszczyźnie. Do incydentu doszło kilkanaście godzin przed oficjalną wizytą rosyjskiej delegacji z obwodu kaliningradzkiego.
W Rudnicy Bierut wciąż żywy. Komunistyczny zbrodniarz patronem ulicy
Opublikowano: 2013-11-28 na niezalezna.pl
Bolesław Bierut na rękach ma krew żołnierzy Armii Krajowej, podziemia niepodległościowego oraz tysięcy Polaków, którzy nie godzili się na instalację w powojennej Polsce systemu komunistycznego. Ma potężny grób na Powązkach Wojskowych, a nawet… ulicę swojego imienia.
Nieznani sprawcy zniszczyli pomnik Świerczewskiego
Opublikowano: 2013-07-22 na onet.pl
W Jabłonkach koło Baligrodu na granitowym głazie obok pomnika Karola Świerczewskiego, nieznani sprawcy umieścili tablicę, na której m.in. napisano: "Świerczewski - w latach 1918 - 1920 w szeregach sowieckich walczył ochotniczo przeciwko Polsce. W czasie II wojny światowej przez jego nieudolność zginęły tysiące polskich żołnierzy".
123

Projekt utrzymywany z reklam